BOL BOL SU TÜKETMEK GEREKİYOR

Günümüzde insanlar en çok bölgesel zayıflamak amacı ile kliniklere başvurmaktadırlar. Normal kilolarına sahip olup, fakat belli bölgelerinde yağ birikmeleri olan kişiler vardır. Bu yağ birikmeleri, kişinin sahip olduğu vücut şeklini bozabilir, kötü görünüme neden olabilmektedirler. Bu durum, kişiyi olduğundan daha kilolu gösterirken, orantısız görünüme neden olur. Genetik nedenler, yanlış beslenme, hormonsal nedenler, kullanılan ilaçlar bölgesel kilo almaya neden olurlar.

Her kişinin, vücut yapısı farklıdır. Bu yüzden herkes aynı yerden kilo almaz. Bazıları bel ve basen bölgesinden kilo alabilirken, bazıları karın, bacak bölgesinden kilo alabilir. Diyetler ya da yapılan sporlarla belli bir dereceye kadar incelme olur. Dikkat edilmezse, tekrar yağ birikmeleri olabilir.

Teknolojinin ilerlemesi sayesinde, biriken yağlardan kalıcı kurtulmak çok daha kolay hale geldi ve bölgesel zayıflama da kullanılan teknikleri de oldukça ileri seviyeye taşımıştır. Bu teknikler, ameliyat yapılmadan, cerrahi işlem gerektirmeyen, basit ve uygulaması kolay tekniklerdir.

Bölgesel zayıflama işlemi ile ilgili merak edilen tüm soruların yanıtlarını Uzman Estetisyen Gözde Bodur’dan öğrendik.

Bölgesel zayıflama nasıl gerçekleştirilir?

Bölgesel zayıflama kişinin gerekli inceleme sonucu bölgeyi kararlaştırma ile birlikte işleme alınmasıdır. Özellikle vücut su indeksi ölçülür. Bunun sebebi, vücuttaki su oranının fazlalığı ile yakılacak yağ miktarı arasındaki ilişkidir. Su miktarı ne kadar fazlaysa uygulamanın etki ettiği yağ miktarı artar, uygulamadan önceki 3 günde minimum 2.5 litre su içilmesi bu yüzden önerilmektedir. Ayrıca, uygulama sadece kilolu insanlarda değil zayıf kişilerde de kullanılabilmektedir. Uygulama alanındaki hücre su tutumu ile alakalı olan işlemde hidrasyon yeterli seviyede ise kişi zayıf da olsa tek bir bölgede toplanan yağlar hedeflenebilir. Gerekli bölgeye takviye olarak sıkılaştırma jeli kullanılarak işleme başlanır. Bölgesel incelmeye temassız estetik de denmektedir bunun sebebi, uygulama başlığının uygulama alanına bir parmak uzaklıkta ayarlanmasından dolayıdır. Bu işlemde iki tür başlık vardır. Büyük olan başlık, çok geniş uygulama alanına sahiptir ve en fazla göbek eritmek için kullanılır. Diğer başlık ise daha ince alanlarda uygulama yapabilmek için tasarlanmıştır ve en çok basen inceltmek isteyenlerde kullanılmaktadır.

Hangi bölgelere zayıflama işlemi gerçekleştirilebilir?

Yoğunluk olarak göbek ve arka bacağa uygulama yapılırken ihtiyaca göre kol ve alt bacak gibi bölgelere de uygulama yapılabilir.

Kullanılan cihazların sağlığa zararı var mıdır?

Kullanılan cihazlar hijyen ve profesyonellik açısından danışana rahatlık sağladığı gibi estetisyenlere de kolaylık sağlamakla birlikte kalıcı herhangi bir sorun teşkil etmez. Ancak geçici sorunlar yaşanabilmektedir. Bunlar deride kızarıklık, kabarcık, soyulma, yanık ve ağır yanıklar oluşabilir. Kavitasyon ultrason hücreleri parçaladığı için hücre yaşlanmasına neden olan oksidan maddelerin açığa çıkmasına sebep olur. Cihaz 10-15 cm uzak tutulmazsa tiroid, over ve testis kanserine neden olabilir. Hormon bozukluğu yapabilir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri tek başına yeterli mi?

Bölgesel zayıflama her zaman dediğimiz gibi bu sürecin takviye işlemi olarak adlandırılır. Uygulama kendisi yeterli olmakla beraber danışan uygulama sürecinde beslenme ve egzersizine extra dikkat ederse daha güzel sonuçlar yakalamamız mümkündür.

Etkisi ne kadar süre içerisinde görülür?

İşlemimiz 3 günde bir olarak toplamda 1 buçuk ay gibi bir süreçte etkisini oldukça gösterir.

Seanslar bittikten sonra nelere dikkat edilmelidir?

Seanslarımız sona erdikten sonra kişi günlük olarak beslenme ve egzersizine dikkat ederse işlemin kalıcı olması mümkündür. Vücudunuzdaki atık ürünleri ve zehirli kalıntıları temizlemek için bölgesel incelme sonrası bol su içilmelidir. Bol su tüketimi, ölü yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını da kolaylaştırır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: