KAŞLARINDA ASİMETRİK BOZUKLUK OLAN HERKES YAPTIRABİLİR

Microblading, günümüzde en çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından biridir.  Uzman kişi tarafından yüz şekline uygun tasarlanan kaşlar, olumlu ve büyük bir değişim yaratacaktır. Microblading uygulamasında kalıcı makyaj işlemine uygun olarak üretilen bitkisel kalıcı makyaj boyası ile, tek kullanımlık steril iğneler kullanılarak derin altına kıl şeklinde mikro kesiler atılır. Uygulama yapılan bölgede üç boyutlu kıl görüntüsü oluşturulur. Kalıcı makyaj uygulaması dövmeyle benzerlik göstermez. Dövme yapılırken deri katmanına çok daha derin inilir, böylelikle ömür boyu kalıcılık sağlanır. Kalıcı makyajda böyle bir derinlik söz konusu değildir. Dövme, geri dönüşünün çok zor olması ve zamanla renk değişimi yapması nedeniyle riskli ve önerilmeyen bir yöntemdir.

Mikroblading işlemi hakkında bilinmesi gerekenleri Kalıcı Makyaj Uzmanı Aycan Kozan anlattı.

Kalıcı makyaj boyaları kullanılmaktadır

Microblading kaşların daha dolgun daha güzel durmasını sağlayan bir uygulamadır. Günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Bu işlem kaşların arasındaki ve çevresindeki boşluklara kalıcı makyaj boyası ile kıl görünümlü çizgilerin yerleştirilmesi işlemidir. Yani aslında kaş kıllarınızın yanına, kaşlarınız ile aynı renkte ve aynı yönde kıllar çiziliyor. Bu çizim yapılırken kalıcı makyaj boyaları ile yapıldığından uzun süreli olarak kullanabiliyorsunuz. Cildin üst tabakasına çizilen bu kıl görünümlü çizgiler karşıdan bakan kişi tarafından ayırt edilemiyor. İşlemin en çok tercih edilme sebeplerinin başında seyrek görünümlü kaşlar ve asimetri bozukluğu gelmektedir.

Acı seviyesi minimumdur

İşleme başlamadan önce uygulama yapılacak bölgeyi anestezi kremiyle uyuşturarak iğnelerin yarattığı acıyı hafifletiyoruz. Hissettiğiniz acı dayanılmaz olmuyor. Ancak herkesin acı eşiği aynı değildir. Bu nedenle bu durum kişiden kişiye değişebilir. İşlem bittikten ve uyuşturucu kremin etkisi geçtikten sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Bir süre hafif bir sızı hissedeceksiniz ancak bu çok uzun sürmeyecek. Acı seviyesi minimumdur diyebiliriz.

Kalıcılık süresi cilt tipine göre değişkenlik göstermektedir

Dövme çok daha kalıcı bir işlem iken microblading yöntemi yarı kalıcı bir uygulamadır. Dövmede boya derinin daha alt katmanlarına verilirken, mikroblading kaş yapımında boya derinin daha yüzeysel katmanlarında kalır. Bu nedenle bu işlem kalıcı değil, yarı kalıcıdır. Kalıcılık süresi cilt tipine göre değişkenlik göstermektedir. Maksimum 2 yıl kalıcılığı vardır.

Hatalı yapılan işlem düzeltilebilir

Hatalı yapılan bir işlemden ziyade burada kişinin memnuniyeti sağlanamadıysa farklı bir görünüm istiyorsa tabii ki de düzeltmeler gerçekleştirilebilir. Her ne kadar kalıcı da olsa şekil düzeltme yapılabilmektedir. Kendinize yakıştırmadığınız takdirde ise silme işlemi gerçekleştirilir. Silme işlemi de iki farklı biçimde uygulanmaktadır. Bunlar, remover solüsyonlar ile silme işlemi ve lazerle silme işlemidir.

2 seansta işlem tamamlanır

İşlem 2 seanstan oluşmaktadır. 3 hafta ile 1 ay arası rötuş yapılır. Kısa süre içerisinde danışan istediği sonuca ulaşmış olacaktır.

İşlem sonrası su ile temas edilmemelidir

Uygulama yapıldığı günden itibaren 3 gün su ile temasta bulunulmamalıdır. İyileşme ve doğallaşması 1 haftayı bulur. Bepanthen plus 3 gün boyunca kullanarak kaşlara bakım yapılmalıdır. Günde 2 kez sabah akşam kremimizi uygulayarak doğal ve dolgun kaşlara sahip olunur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: